Badmintonligaen

1.

SKO 27
2.  SSB 20
3. VEB 17
4. AB 15
5. TSS 15
6. GSB 11
7. GEN 10
8. HBK 9
9. OBK 8
10. VB 3

1. Division

1. KMB 6
2. LLB 5
3. LAN 4
4. AAB 3
5. IKS 3
6.  SKB 2 3
7.  SSB 2 0
8.  VB 2 0

Seneste blogindlæg

Steen Schleicher Pedersen

Før VM - Jeg forstår ikke!

Fredag, 24 Juli 2015

Er der stadig medaljechance?

Mandag, 27 april 2015
Thomas Fenger

India Open - Kvartfinale

Fredag, 01 april 2016

All England : Jan Ø - Lin Dan

Fredag, 11 marts 2016

Turneringer:

* * *

 

6-11 marts:

Yonex German Open

Resultater

 

8-11 marts:

53 Portuguese International

Resultater

 

14-18 marts:

Yonex All England Open

Resultater

 

15-18 marts:

KaBal International Karviná

Resultater 

 

27-1 april:

Orleans Masters

Resultater 

 

29-1 april:

Victor Croatian International

Resultater 

 

 * * *

Badmintonshoppen på Instagram

Nyheder fra Badminton Danmark

Nyheder fra BWF

Nyheder fra Badmintonbladet

Fejl
  • Fejl under indlæsning af feed data

All England

2016 i Birmingham

HS Lin Dan - Tian Houwei 21/9 21/10

DS: Nozomi Okuhara - Wang Shixian 21/11 16/21 21/19

HD: Vlademir Ivanov / Ivanov Sozonov - Hiroyuki Endo / Kenichi Hayakawa 21/23 21/18 21/16

DD: Misaki Matsutomo / Ayaka Takahashi - Tang Yuangting / Yu Yang 21/10 21/12

XD: Praveen Jordan / Debby Susanto - Joachim Fischer / Christinna Pedersen 21/12 21/17

 

2015 i Birmingham

HS: Chen Long - Jan Ø Jørgensen 15/21 21/17 21/15

DS: Carolina Marin - Saina Nehwal 16/21 21/14 21/7

HD: Mathias Boe / Carsten Mogensen - Fu Haifeng / Zhang Nan 21/17 22/20

DD: Bao Yixin / Tang Yuanting - Wang Xiali / Yu Yang 21/14 21/14

XD: Zhang Nan / Zhao Yunlei - Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir 21/10 21/10

2014 i Birmingham

HS: Lee Chong Wei - Chen Long 21/13 21/18

DS: Wang Shixian - Li Xuerui 21/19 21/18

MD: Muhammad Ahsan / Hendra Setiawan - Hiroyuki Endo / Kenichi Hayakawa 21/19 21/19

DD: Wang Xiaoli / Yu Yang - Ma Jin / Tang Yuanting 21/17 18/21 23/21

XD: Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir - Zhang Nan / Zhao Yunlei 21/13 21/17

 

2013 i Birmingham

HS: Chen Long - Lee Chong Wei 21/17 21/18

DS: Tine Baun - Intanon Ratchanok 21/14 16/21 21/10

MD: Liu Xialong / Qiu Zihan - Hiroyuki Endo / Kenichi Hayakawa 21/11 21/9

DD: Wang Xiaoli / Yu Yang - Cheng Shu / Zhao Yunlei 21/18 21/10

XD: Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir - Zhang Nan / Zhao Yunlei 21/13 21/17

 

2012 i Birmingham

HS: Lin Dan - Lee Chong Wei 21/19 W.O (6-2)

DS: Li Xuerui - Wang Yihan 21/13 21/19

MD: Lee Yong Dae / Jung Jae Sung - Cai Yun / Fu Haifeng 21/23 21/9 21/14

DD: Tian Qing / Zhao Yunlei - Wang Xiaoli / Yu Yang 21/17 21/12

XD: Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir - Thomas Laybourn Kamilla Rytter Juhl 21/17 21/19 

 

2011 i Birmingham
HS: Lee Chong Wei - Lin Dan 21/17 21/17
DS: Wang Shixian - Eriko Hirose 24/22 21/18
MD: Mathias Boe / C. Mogensen - Kien K. Koo / Boon H. Tan 15/21 21/18 21/18
DD: Zhang Xiaoli / Yu Yang - M. Fujii / R. Kakiiwa 21/2 21/9
XD: Xu Chen / Ma Jin - S. Prapakamol / S. Thoungthongkam 21/13 21/9 

2010 i Birmingham
HS: Lee Chong Wei - Kenichi Tago 21/19 21/19
DS: Tine Rasmussen - Wang Yihan 21/14 18/21 21/19
MD: Lars Paaske / J. Rasmussen - Mathias Boe / C. Mogensen 21/23 21/19 26/24
DD: Du Jing / Yu Yang - Cheng Shu / Zhao Yunlei 20/22 21/16 21/13
XD: Zhang Nan / Zhao Yunlei - Nova Widianto / L. Natsir 21/18 23/25 21/18

2009 i Birmingham
HS: Lin Dan - Lee Chong Wei 21/19 21/12
DS: Wang Yihan - Tine Rasmussen 21/19 21/23 21/11
MD: Cai Yun / Fu Haifeng - Sang Hoon Han / Ji Man Hwang 21/17 21/15
DD: Zhang Yawen / Zhao Tingting - Cheng Shu / Zhao Yunlei 21/13 21/15
XD: He Handbin / Yu Yang - Sung Hyun Ko / Jung Eun Ha 13/21 21/15 21/9

2008 i Birmingham
HS: Chen Jin - Lin Dan 22/20 25/23
DS: Tine Rasmussen - Lu Lan 21/11 18/21 22/20
MD: Jae S. Jung / Yong Dae Lee - Ji Man Hwang / Jae Jin Lee 20/22 21/19 21/18
DD: Hyo Jung Lee / Kyong W. Lee - Du Jing / Yu Yang 12/21 21/18 21/14
XD: Gao Ling / Zheng Bo - N. Widianto / L. Natsier 18/21 21/14 21/9

2007 i Birmingham
HS: Lin Dan - Chen Yu 21/13 21/12
DS: Xie Xingfang - Pi Hongyan 21/? 21/?
MD: Kien K. Koo / Boon H. Tan - Fu Haifeng / Cai Yun 21/15 21/18
DD: Zhang Yawen / Wei Yili - Yang Wei / Zhang Jiewen 21/16 8/21 24/22
XD: Gao Ling / Zheng Bo - Donna Kellogg / A. Clark 16/21 21/18 21/14 

 

2006 i Birmingham
HS: Lin Dan - Lee Hyun-Il 15/7 15/7
DS: Xie Xingfang - Zhang Ning, Kina 11/6 4/11 11/2
MD: Jens Eriksen / Martin Lundgaard - C. Tan Fook / Lee Wan Wah 15/6 14/17 15/2
DD: Gao Ling / Sui Huang - Yang / Zhang Kina 6/15 15/11 15/2
XD: Zhang Jun / Gao Ling - Robertson/Emms 12/15 17/14 15/1

2005 i Birmingham
HS: Chen Hong - Dan Lin, Kina 8/15 15/5 15/2
DS: Xie Xingfang - Zhang Ning, Kina 11/3 11/9
MD: Cai/ Fu - Lars Paaske/Jonas Rasmussen 15/10 15/6
DD: Ling Gao/Sui Huang - Wei/Zhao Kina 15/10 15/13
XD: Robertson/Emms - Laybourn/ Kamilla Juhl 15/10 15/12

2004 i Birmingham
HS: Dan Lin, Kina
DS: Ruina Gong, Kina
MD: Jens Eriksen / Martin Lundgaard, Danmark
DD: Ling Gao/Sui Huang, Kina
MD: Hyan Young Kim/Jung Hyo Lee, Korea

2003 i Birmingham
HS: Muhammad Hafiz Hashim, Malaysia
DS: Zhou Mi, Kina
HD: Sigit Budiarto/ Candra Wijaya, Indonesien
DD: Gao Ling/ Huang Sui, Kina, Kina
MD: Zhang Jun/ Gao Ling, Kina

2002 i Birmingham
HS: Chen Hong, Kina
DS: Camilla Martin, Danmark
HD: Ha Tae-Kwon/Kim Dong-Moon, Korea
DD: Gao Ling/Huang Sui, Kina
MD: Kim Dong-Moon/Ra Kyung-Min, Korea

2001 i Birmingham
HS: Pulella Gopichand, Indien
DS: Gong Zhichao, Kina
HD: Tony Gunawan/Halim Heryanto, Indonesien
DD: Gao Ling/Huang Sui, Kina
MD: Zhang Jun/Gao Ling, Kina

2000 i Birmingham
HS: Xia Xuanze, Kina
DS: Gong Zhichao, Kina
HD: Ha Tae-Kwon/Kim Dong-Moon, Korea
DD: Ge Fei/Gu Jun, Kina
MD: Kim Dong-Moon/Ra Kyung-Min, Korea

1999 i Birmingham
HS: Peter Gade Christensen, Danmark
DS: Ye Zhaoying, Kina
HD: Tony Gunawan/Candra Wijaya, Indonesien
DD: Chung Jae-Hee/Ra Kyung Min
MD: Simon Archer/Jo Goode, England

1998 i Birmingham
HS: Sun Jun, Kina
DS: Ye Zhaoying, Kina
HD: Lee Dong Soo/Yoo Yong Sung, Korea
DD: Ge Fei/Gu Jun, Kina
MD: Kim Dong Moon/Ra Kyung Min, Korea

1997 i Birmingham
HS: Jiong Dong, Kina
DS: Zhaoying Ye, Kina
HD: Kyung Jin Kang/ Tae Kwon Hue, Korea
DD: Fei Ge/ Jun Gu, Kina
MD: Yong Liu/ Fei Ge, Kina

1996 i Birmingham
HS: Poul-Erik Høyer Larsen, Danmark
DS: Bang Soo-Hyun, Korea
HD: Rexy Mainaky/Ricky Subagja, Indonesien
DD: Ge Fei/Gu Jun, Korea
MD: Park Joo-Bong/Ra Kyung-Min, Korea

1995 i Birmingham
HS: Poul-Erik Høyer Larsen, Danmark
DS: Lim Xiao Qing, Sverige
HD: Rexy Mainaky/Ricky Subagja, Indonesien
DD: Gil Young Ah/Jang Hye Ock, Korea
MD: Thomas Lund/Marlene Thomsen, Danmark

1994 i Birmingham
HS: Heryanto Arbi, Indonesien
DS: Susi Susanti, Indonesien
HD: Rudy Gunawan/Bambang Suprianto, Indonesien
DD: Chung So-Young/Gil Young-Ah, Korea
MD: Nick Ponting/Jo Wright, England

1993 i London
HS: Heryanto Arbi, Indonesien
DS: Susi Susanti, Indonesien
HD: Jon Holst-Christensen/Thomas Lund, Danmark
DD: Chung So-Young/Gil Young-Ah, Korea
MD: Jon Holst-Christensen/Grete Mogensen, Danmark

1992 i London
HS: Liu Jun, Kina
DS: Tang Jiuhong, Kina
HD: Rudy Gunawan/Eddy Hartono, Indonesien
DD: Lin Yanfen/Yao Fen, Kina
MD: Thomas Lund/Pernille Dupont, Danmark

1991 i London
HS: Ardy Wiranata, Indonesien
DS: Susi Santanto, Indonesien
HD: Li Yongbo/Tian Bingyi, Kina
DD: Chung So-Young/Hwang Hye-Young, Korea
MD: Park Joo Bong/Chung Myung Hee, Korea

1990 i London
HS: Zhao Jianhua, Kina
DS: Susi Susanto, Indonesien
HD: Kim Moon Soo/Park Joo Bong, Korea
DD: Chung Myong Hee/Hwang Hye Young, Korea
MD: Park Joo Bong/Chung Myong Hee, Korea

1989 i London
HS: Yang Yang, Kina
DS: Li Lingwei, Kina
HD: Lee Sang Bok/Park Joo Bong, Korea
DD: Chung Myung Hee/Chung So-Young, Korea
MD: Park Joo Bong/Chung Myung Hee, Korea

1988 i London
HS: Ib Frederiksen, Danmark
DS: Gu Jiaming, Kina
HD: Li Yongbo/Tian Bingyi, Kina
DD: Chung So-Young/Kim Yun-Ja, Korea
MD: Wang Pengren/Shi Fangjing, Kina

1987 i London
HS: Morten Frost, Danmark
DS: Kirsten Larsen, Danmark
HD: Li Yongbo/Tian Bingyi, Kina
DD: Myung-Hee Chung/Hye-Young Hwang, Korea
MD: Deuk-Choon Lee/Myung-Hee Chung, Korea

1986 i London
HS: Morten Frost, Danmark
DS: Yun Ja Kim, Korea
HD: Moon Soo Kim/Joo Bong Park, Korea
DD: Myung-Hee Chung/Hye-Young Hwang, Korea
MD: Joo Bong Park/Myung-Hee Chung, Korea

1985 i London
HS: Zhao Jianhua, Kina
DS: Han Aiping, Kina
HD: Moon Soo Kim/Joo Bong Park, Korea
DD: Li Lingwei/Han Aiping, Kina
MD: Billy Gilliland, Skotland/Nora Perry, England

1984 i London
HS: Morten Frost, Danmark
DS: Li Lingwei, Kina
HD: R. Heryanto/K. Kartono, Indonesien
DD: Lin Ying/Wu Dixi, Kina
MD: Martin Dew/Gillian Gilks, England

1983 i London
HS: Luan Jin, Kina
DS: Zhang Ailing, Kina
HD: Thomas Kihlström/Stefan Karlsson, Sverige
DD: Xu Rong/Wu Jianqui, Kina
MD: Thomas Kihlström, Sverige/Nora Perry, England

1982 i London
HS: Morten Frost, Danmark
DS: Zhang Ailing, Kina
HD: Jalani Sidek/Razif Sidek, Malaysia
DD: Lin Ying/Wu Dixi, Kina
MD: Martin Dew/Gillian Gilks, England

1981 i London
HS: Liem Swie King, Indonesien
DS: Sun Ai Hwang, Korea
HD: Kartono/Heryanto, Indonesien
DD: Nora Perry/Jane Webster, England
MD: Mike Tredgett/Nora Perry, England

1980 i London
HS: Prakash Padukone, Indien
DS: Lene Køppen, Danmark
HD: Tjun Tjun/Johannes Wahjudi, Indonesien
DD: Gillian Gilks/Nora Perry, England
MD: Mike Tredgett/Nora Perry, England

1979 i London
HS: Liem Swie King, Indonesien
DS: Lene Køppen, Danmark
HD: Tjun Tjun/Johannes Wahjudi, Indonesien
DD: Verawaty/I. Wigoeno, Indonesien
MD: Christian/I. Wigoene, Indonesien

1978 i London
HS: Liem Swie King, Indonesien
DS: Gillian Gilks, England
HD: Tjun Tjun/Johannes Wahjudi, Indonesien
DD: A. Tokuda/N. Takada, Japan
MD: Mike Tredgett/Nora Perry, England

1977 i London
HS: Flemming Delfs, Danmark
DS: Hiroe Yuki, Japan
HD: Tjun Tjun/Johannes Wahjudi, Indonesien
DD: E. Togano/E. Ueno, Japan
MD: Derek Talbot/Gillian Gilks, England

1976 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Gillian Gilks, England
HD: Bengt Fröman/Thomas Kihlström, Sverige
DD: Gillian Gilks/Sue Whetnall, England
MD: Derek Talbot/Gillian Gilks, England

1975 i London
HS: Svend Pri, Danmark
DS: Hiroe Yuki, Japan
HD: Tjun Tjun/Johannes Wahujdi, Indonesien
DD: Machiko Aizawa/Etsuko Takenaka, Japan
MD: Elliott Stuart/Nora Gardner, England

1974 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Hireo Yuki, Japan
HD: Tjun Tjun/Johannes Wahjudi, Indonesien
DD: Margaret Beck/Gillian Gilks, England
MD: David Eddy/Sue Whetnall, England

1973 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Margaret Beck, England
HD: Christian/Ade Chandra, Indonesien
DD: Machiko Aizawa/Etsuko Takenaka, Japan
MD: Derek Talbot/Gillian Gilks, Englan

1972 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Noriko Nakayama, Japan
HD: Christian/Ade Chandra, Indonesien
DD: Machiko Aizawa/Etsuko Takenaka, Japan
MD: Svend Pri/Ulla Strand, Danmark

1971 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Eva Twedberg, Sverige
HD: Punch Gunalan/Ng Boon Bee, Malaysia
DD: Noriko Takagi/Hiroe Yuki, Japan
MD: Svend Pri/Ulla Strand, Danmar

1970 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Etsuko Takenaka, Japan
HD: Tom Bacher/Poul Petersen, Danmark
DD: Margaret Boxall/Sue Whetnall, England
MD: Per Walsøe/Pernille Mølgaard Hansen, Danmark

1969 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Hiroe Yuki, Japan
HD: Erland Kops/Henning Borch, Danmark
DD: Margaret Boxall/Sue Whetnall, England
MD: Roger Mills/Gillian Perrin, England

1968 i London
HS: Rudy Hartono, Indonesien
DS: Eva Twedberg, Sverige
HD: Erland Kops/Henning Borch, Danmark
DD: Minarni/Retno Keestijah, Indonesien
MD: Anthony Jordan/Sue Pound, England

1967 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Judy Hashman, USA
HD: Erland Kops/Henning Borch, Danmark
DD: Imre Rietveld, Holland/Ulla Strand, Danmark
MD: Svend Andersen/Ulla Strand, Danmark

1966 i London
HS: Tan Aik Huang, Malasia
DS: Judy Hashman, USA
HD: Ng Boon Bee/Tan Yee Khan, Malaysia
DD: Judy Hashman, USA/Susan Peard, Irland
MD: Finn Kobberø/Ulla Strand, Danmark

1965 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Ursula Smith, England
HD: Ng Boon Bee/Tan Yee Khan, Malaysia
DD: Karin Jørgensen/Ulla Strand, Danmark
MD: Finn Kobberø/Ulla Strand, Danmark

1964 i London
HS: Knud Aage Nielsen, Danmark
DS: Judy Hashman, USA
HD: J. Hammergaard Hansen/Finn Kobberø, Danmark
DD: Karin Jørgensen/Ulla Rasmussen, Danmark
MD: Anthony Jordan/Jennifer Pritchard, England

1963 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Judy Hashman, USA
HD: J. Hammergaard Hansen/Finn Kobberø, Danmark
DD: Judy Hashman, USA/Susan Peard, Irland
MD: Finn Kobberø/Ulla Rasmussen, Danmark

1962 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Judy Hashman, USA
HD: J. Hammergaard Hansen/Finn Kobberø, Danmark
DD: Judy Hashman, USA/Tonny Holst-Christensen, Danmark
MD: Finn Kobberø/Ulla Rasmussen, Danmark

1961 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Judy Hashman, USA
HD: J. Hammergaard Hansen/Finn Kobberø, Danmark
DD: Judy Hashman, USA/Susan Peard, Irland
MD: Finn Kobberø/Kirsten Thorndahl, Danmark

1960 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Judy Devlin, USA
HD: Finn Kobberø/Poul Erik Nielsen, Danmark
DD: Judy Devlin/Susan Devlin, USA
MD: Finn Kobberø/Kirsten Thorndahl, Danmark

1959 i London
HS: Tan Joe Hock, Indonesien
DS: Heather Ward, England
HD: Lim Say Hup/Tek Kew San, Malaya
DD: Iris Rogers/June Timperley, England
MD: Poul-Erik Nielsen/Inge Birgit Anker Hansen, Danmark

1958 i London
HS: Erland Kops, Danmark
DS: Judy Devlin, USA
HD: Erland Kops/Poul Erik Nielsen, Danmark
DD: Margaret Varner, USA/Heather Ward, England
MD: Anthony Jordan/June White, England

1957 i London
HS: Eddie Choong, Malaya
DS: Judy Devlin, USA
HD: Joe Alston/Johnny Heah, USA
DD: Kirsten Granlund/Anni Hammergaard Hansen, Danmark
MD: Finn Kobberø/Kirsten Thorndahl, Danmark

1956 i London
HS: Eddie Choong, Malaya
DS: Margaret Varner, USA
HD: J. Hammergaard Hansen/Finn Kobberø, Danmark
DD: Judy Devlin/Susan Devlin, USA
MD: Anthony Jordan/June Timperley, England

1955 i London
HS: Wong Peng Soon, Malaya
DS: Margaret Varner, USA
HD: J. Hammergaard Hansen/Finn Kobberø, Danmark
DD: Iris Cooley/June White, England
MD: Finn Kobberø/Kirsten Thorndahl, Danmark

1954 i London
HS: Eddie Choong, Malaya
DS: Judy Devlin, USA
HD: Ooi Teik Hock/Ong Poh Lim, Malaya
DD: Judy Devlin/Susan Devlin, USA
MD: John Best/Iris Cooly, England

1953 i London
HS: Eddie Choong, Malaya
DS: Marie Ussing, Danmark
HD: E. L. Choong/Eddie B. Choong, Malaya
DD: Iris Cooley/June White, England
MD: David Choong, Malaya/June White, England

1952 i London
HS: Wong Peng Soon, Malaya
DS: Tonny Ahm, Danmark
HD: E. L. Choong/Eddie B. Choong, Malaya
DD: Tonny Ahm/Aase Schiøtt Jacobsen, Danmark
MD: Poul Holm/Tonny Ahm, Danmark

1951 i London
HS: Wong Peng Soon, Malaya
DS: Aase Schiøtt Jacobsen, Danmark
HD: E. L. Choong/Eddie B. Choong, Malaya
DD: Tonny Ahm/Kirsten Thorndahl, Danmark
MD: Poul Holm/Tonny Ahm, Danmark

1950 i London
HS: Wong Peng Soon, Malaya
DS: Tonny Ahm, Danmark
HD: Preben Dabelsteen/Jørn Skaarup, Danmark
DD: Tonny Ahm/Kirsten Thorndahl, Danmark
MD: Poul Holm/Tonny Ahm, Danmark

1949 i London
HS: David Feeman, USA
DS: Aase Schiøtt Jacobsen, Danmark
HD: Ooi Teik Hock/Teoh Seng Khoon, Malaya
DD: Betty Uber/Q. M. Allan, England
MD: Clinton Stephens/Susan Stephens, USA

1948 i London
HS: Jørn Skaarup, Danmark
DS: Kirsten Thorndahl, Danmark
HD: Preben Dabelsteen/Børge Frederiksen, Danmark
DD: Tonny Ahm/Kirsten Thorndahl, Danmark
MD: Jørn Skaarup/Kirsten Thorndahl, Danmark

1947 i London
HS: Conny Jepsen, Sverige
DS: Marie Ussing, Danmark
HD: Tage Madsen/Poul Holm, Danmark
DD: Tonny Ahm/Kirsten Thorndahl, Danmark
MD: Poul Holm/Tonny Ahm, Danmark

1939 i London
HS: Tage Madsen, Danmark
DS: W. R. Walton, England
HD: T. H. Boyle/J. L. Rankin, Irland
DD: Tonny Olsen/Ruth Dalsgaard, Danmark
MD: Ralph Nichols/B. M. Staples, England

1938 i London
HS: Ralph Nichols, England
DS: D. M. C. Young, England
HD: Ralph Nichols/L. Nichols, England
DD: Betty Uber/D. Doveton, England
MD: R. M. White/Betty Uber, England

1937 i London
HS: Ralph Nichols, England
DS: T. Kingsbury, England
HD: Ralph Nichols/L. Nichols, England
DD: Betty Uber/D. Doveton, England
MD: I. Maconachie/T. Kingsbury, England

1936 i London
HS: Ralph Nichols, England
DS: T. Kingsbury, England
HD: Ralph Nichols/L. Nichols, England
DD: T. Kingsbury/K. M. Henderson, England
MD: D. C. Hume/Betty Uber, England

1935 i London
HS: R. M. White, England
DS: Betty Uber, England
HD: D. C. Hume/R. M. White, England
DD: T. Kingsbury/K. M. Henderson, England
MD: D. C. Hume/Betty Uber, England

1934 i London
HS: Ralph Nichols, England
DS: L. M. Kingsbury, England
HD: D. C. Hume/R. M. White, England
DD: T. Kingsbury/K. M. Henderson, England
MD:

1933 i London
HS: R. M. White, England
DS: A. Woodroffe, England
HD: D. C. Hume/R. M. White, England
DD: T. Kingsbury/M. Bell, England
MD: D. C. Hume/Betty Uber, England

1932 i London
HS: Ralph Nichols, England
DS: L. M. Kingsbury, England
HD: D. C. Hume/R. M. White, England
DD: F. G. Barrett/L. M. Kingsbury, England
MD: H. S. Uber/Betty Uber, England

1931 i London
HS: J. G. Devlin, Irland
DS: F. G. Barret, England
HD: J. F. Devlin/G. S. B. Mack, Irland
DD: Betty Uber/R. J. Horsley, England
MD: H. S. Uber/Betty Uber, England

1930 i London
HS: D. C. Hume, England
DS: F. G. Barret, England
HD: J. F. Devlin/G. S. B. Mack, Irland
DD: F. G. Barrett/V. Elton, England
MD: H. S. Uber/Betty Uber, England

1929 i London
HS: J. F. Devlin, Irland
DS: F. G. Barret, England
HD: J. F. Devlin/G. S. B. Mack, Irland
DD: F. G. Barrett/V. Elton, England
MD: J. F. Devlin, Irland/R. J. Horsley, England

1928 i London
HS: J. F. Devlin, Irland
DS: M. Tragett, England
HD: George Thomas/F. Hodge, England
DD: F. G. Barrett/V. Elton, England
MD: A. E. Harbot/M. Tragett, England

1927 i London
HS: J. F. Devlin, Irland
DS: F. G. Barret, England
HD: J. F. Devlin/G. S. B. Mack, Irland
DD: M. Tragett/H. Hogarth, England
MD: J. F. Devlin/E. G. Peterson, Irland

1926 i London
HS: J. F. Devlin, Irland
DS: F. G. Barret, England
HD: J. F. Devlin/G. S. B. Mack, Irland
DD: A. M. Head, Irland/V. Elton, England
MD: J. F. Devlin/E. G. Peterson, Irland

1925 i London
HS: J. F. Devlin, Irland
DS: M.Stocks, England
HD: H. S. Uber/A. K. Jones, England
DD: M. Tragett/H. Hogarth, England
MD: J. F. Devlin, Irland/K. McKane, England

1924 i London
HS: G. S. B. Mack, Irland
DS: K. McKane, England
HD: George Thomas/F. Hodge, England
DD: M. Stocks/K. McKane, England
MD: J. F. Devlin, Irland/K. McKane, England

1923 i London
HS: George A. Thomas, England
DS: L. C. Radeglia, England
HD: J. F. Devlin/G. S. B. Mack, Irland
DD: M. Tragett/H. Hogarth, England
MD: G. S. B. Mack, Irland/M. Tragett, England

1922 i London
HS: George A. Thomas, England
DS: K. McKane, England
HD: J. F. Devlin, Irland/G. A. Sautter, England
DD: M. Tragett/H. Hogarth, England
MD: George Thomas/H. Hogarth, England

1921 i London
HS: George A. Thomas, England
DS: K. McKane, England
HD: George Thomas/F. Hodge, England
DD: K. McKane/M. McKane, England
MD: George Thomas/H. Hogarth, England

1920 i London
HS: George A. Thomas, England
DS: K. McKane, England
HD: A. F. Engelbach/R. du Roveray, England
DD: L. C. Radeglia/V. Elyon, England
MD: George Thomas/H. Hogarth, England

1914 i London
HS: G. A. Sautter, England
DS: L. C. Radeglia, England
HD: George Thomas/F. Chesterton, England
DD: M. Tragett/H. Hogarth, England
MD: George Thomas/H. Hogarth, England

1913 i London
HS: G. A. Sautter, England
DS: L. C. Radeglia, England
HD: George Thomas/F. Chesterton, England
DD: M. K. Bateman/H. Hogarth, England
MD: G. A. Sautter/M. E. Mayston, England

1912 i London
HS: F. Chesterton, England
DS: M. Tragett, England
HD: George Thomas/N. H. Marret, England
DD: A. Gowenlock/D. Cundall, England
MD: E. Hawthorn/H. Hogarth, England

1911 i London
HS: G. A. Sautter, England
DS: M. Larminie, England
HD: E. Hawthorn/P. D. Fitton, England
DD: A. Gowenlock/D. Cundall, England
MD: George Thomas/M. Larminie, England

1910 i London
HS: F. Chesterton, England
DS: M. Lucas, England
HD: George Thomas/N. H. Marret, England
DD: M. Lucas/M. K. Bateman, England
MD: G. A. Sautter/D. Cundall, England

1909 i London
HS: F. Chesterton, England
DS: M. Lucas, England
HD: F. Chesterton/A. D. Prebble, England
DD: M. Lucas/G. L. Murray, England
MD: A. D. Prebble/D. Boothby, England

1908 i London
HS: H. N. Marrett, England
DS: M. Lucas, England
HD: George Thomas/N. H. Marret, England
DD: M. Lucas/G. L. Murray, England
MD: Normann Wood/M. Lucas, England

1907 i London
HS: N. Wood, England
DS: M. Lucas, England
HD: A. D. Prebble/N. Wood, England
DD: M. Lucas/G. L. Murray, England
MD: George Thomas/G. L. Murray, England

1906 i London
HS: Normann Wood, England
DS: E. W. Thomson, England
HD: George Thomas/H. N. Marret, England
DD: M. Lucas/E. Thomson, England
MD: George Thomas/E. Thomson, England

1905 i London
HS: H. N. Marrett, England
DS: M. Lucas, England
HD: S. M. Massey/C. T. J. Barnes, England
DD: M. Lucas/E. Thomson, England
MD: H. N. Marrett/H. Hogarth, England

1904 i London
HS: H. N. Marrett, England
DS: E. W. Thomson, England
HD: A. D. Prebble/H. N. Marret, England
DD: M. Lucas/E. Thomson, England
MD: H. N. Marrett/D. K. Douglas, England

1903 i London
HS: Ralph Watling, England
DS: E. W. Thomson, England
HD: S. M. Massey/E. L. Hudson, England
DD: M. Hardy/D. K. Douglas, England
MD: George Thomas/E. Thomas, England

1902 i London
HS: Ralph Watling, England
DS: M. Lucas, England
HD: H. L. Mellersh/F. S. Collier, England
DD: M. Lucas/E. Thomson, England
MD: L. U. Ransford/E. M. Moseley, England

1901 i London
HS: H. W. Davies, England
DS: E. W. Thomson, England
HD: H. L. Mellersh/F. S. Collier, England
DD: St. John/E. M. Moseley/England
MD: F. S. Collier/E. M. Stawell-Brown, England

1900 i London
HS: S. H. Smith, England
DS: E. W. Thomson, England
HD: H. L. Mellersh/F. S. Collier, England
DD: M. Lucas/Graeme, England
MD: D. Oakes /St. John, England

1899 i London
HD: D. Oakes/S. M. Massey, England
DD: M. Lucas/Graeme, England
MD: D. Oakes/St. John, England

FacebookFacebook
GoogleShareGoogleShare
MySpaceMySpace
TwitterTwitter
WindowsLiveWindowsLive