Badmintonligaen

1.

SKO 27
2.  SSB 20
3. VEB 17
4. AB 15
5. TSS 15
6. GSB 11
7. GEN 10
8. HBK 9
9. OBK 8
10. VB 3

1. Division

1. KMB 6
2. LLB 5
3. LAN 4
4. AAB 3
5. IKS 3
6.  SKB 2 3
7.  SSB 2 0
8.  VB 2 0

Seneste blogindlæg

Steen Schleicher Pedersen

Før VM - Jeg forstår ikke!

Fredag, 24 Juli 2015

Er der stadig medaljechance?

Mandag, 27 april 2015
Thomas Fenger

India Open - Kvartfinale

Fredag, 01 april 2016

All England : Jan Ø - Lin Dan

Fredag, 11 marts 2016

Turneringer:

* * *

 

5-8 december:

FZ Forza Irish Open

Resultater

 

13-17 december:

Dubai World Super Series Finals

Resultater

 

14-17 december:

Yonex Italian International

Resultater

 

18-21 december:

Turkey International

Resultater 

 

 * * *

Badmintonshoppen på Instagram

Nyheder fra Badminton Danmark

Nyheder fra BWF

Nyheder fra Badmintonbladet

Fejl
  • Fejl under indlæsning af feed data

Badmintonligaen 13/14 - Grundspil

 

 03-09-2013

19:00

TSS

Vendsyssel

5-1

 03-09-2013

19:00

Odense 

Værløse 

4-3

 03-09-2013

19:00

Solrød Strand 

Skovshoved 

1-5 

 03-09-2013

19:00

Aarhus 

Gentofte 

4-2

 03-09-2013

19:00

Højbjerg

Greve 

4-3

 24-09-2013

19:00

Skovshoved

Greve

4-2

 24-09-2013

19:00

Værløse 

TSS 

2-4

 24-09-2013

 19:00

Solrød Strand 

Højbjerg 

5-1

 24-09-2013

19:00

Vendsyssel 

Aarhus 

4-3

 24-09-2013

19:00

Gentofte 

Odense 

2-4

 26-09-2013

 19:00

TSS

Gentofte

5-1

 26-09-2013

19:00

Odense 

Vendsyssel 

3-4

 26-09-2013

19:00

Greve

Værløse 

5-1

 26-09-2013

19:00

Aarhus 

Solrød Strand 

4-3

 26-09-2013

 19:00

Højbjerg

Skovshoved 

1-5

 08-10-2013

 19:00

Skovshoved 

Odense 

4-2

 08-10-2013

 19:00

Værløse 

Aarhus 

4-2

 08-10-2013

 19:00

Greve

TSS 

3-4

 08-10-2013

 19:00

Vendsyssel

Solrød Strand 

4-3

 08-10-2013

 19:00

Gentofte

Højbjerg

5-1

 05-11-2013

 19:00

Odense 

Højbjerg

5-1

 05-11-2013

 19:00

Solrød Strand 

TSS 

0-6

 05-11-2013

 19:00

Vendsyssel 

Værløse 

3-4

 05-11-2013

 19:00

Aarhus

Skovshoved 

1-5

 05-11-2013

 19:00

Gentofte

Greve

4-3

 07-11-2013

 19:00

Skovshoved 

Gentofte 

4-2

 07-11-2013

 19:00

TSS 

Aarhus 

5-1

 07-11-2013

 19:00

Værløse 

Solrød Strand 

3-4

 07-11-2013

 19:00

Greve

Odense 

5-1

 07-11-2013

 19:00

Højbjerg

Vendsyssel

2-4

 26-11-2013

 19:00

Skovshoved 

Vendsyssel 

4-2

 26-11-2013

 19:00

Odense

TSS 

3-4

 26-11-2013

 19:00

Greve

Solrød Strand 

4-2 

 26-11-2013

 19:00

Gentofte

Værløse 

4-2

 26-11-2013

 19:00

Højbjerg

Aarhus 

1-5

 03-12-2013

 19:00

TSS 

Højbjerg

4-2

 03-12-2013

 19:00

Værløse 

Skovshoved 

2-4

 03-12-2013

 19:00

Solrød Strand 

Gentofte

4-2

 03-12-2013

 19:00

Vendsyssel 

Greve

2-4

 03-12-2013

 19:00

Aarhus 

Odense 

4-2

 18-12-2013

 19:00

Skovshoved 

TSS 

2-4 

 18-12-2013

 19:00

Odense 

Solrød Strand 

5-1

 18-12-2013

 19:00

Greve

Aarhus 

4-2

 18-12-2013

 19:00

Gentofte

Vendsyssel 

5-1

 18-12-2013

 19:00

Højbjerg 

Værløse 

3-4

FacebookFacebook
GoogleShareGoogleShare
MySpaceMySpace
TwitterTwitter
WindowsLiveWindowsLive